Co je to AdWords?

AdWords, nyní známý jako Google Ads, je reklamní systém od společnosti Google.

Umožňuje inzerentům vytvářet reklamy, které mohou být zobrazeny v rámci Google vyhledávání nebo na jiných webech na internetu.

Tento systém umožňuje zobrazovat reklamy potenciálním zákazníkům v různých formátech, jako jsou textové reklamy, bannerové reklamy, video reklamy a další, a to nejen v rámci vyhledávání na Google, ale i na partnerských webech, ve službách Google jako je Gmail, nebo na YouTube​.

Google Ads je důležitým zdrojem příjmů pro Google a je to nejrozšířenější platforma pro tvorbu a správu PPC (Pay Per Click) reklamy, což je model, při kterém inzerenti platí za každé kliknutí na jejich reklamu.

Služba umožňuje firmám prezentovat své produkty nebo služby uživatelům internetu, kteří mají potenciální zájem o to, co nabízejí, a to i s minimálním rozpočtem​.

V zásadě Google Ads funguje tak, že inzerenti vyberou klíčová slova, která jsou relevantní pro jejich produkty nebo služby, a když uživatelé tyto klíčová slova použijí ve vyhledávání na Google, reklamy inzerentů se mohou objevit ve výsledcích vyhledávání společně s výsledky vyhledávání nebo na webech, které jsou součástí sítě Google Ads.

 

Zdroje článku:

What is Google AdWords? [online]. [cit. 03. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.bigcommerce.com/ecommerce-answers/what-google-adwords/

How Does Google AdWords Work? The Basics of Google Ads [online]. [cit. 03. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.freshbooks.com/hub/marketing/how-does-google-adwords-work

 

Jaké služby nabízíme?

Přečtěte si náš SEO slovník pojmů nebo Marketingový slovník pojmů.

Zpět do obchodu