Co je vyhledávač?

Vyhledávač je internetová aplikace, která umožňuje uživatelům najít informace, obrázky, videa, dokumenty a další obsah na internetu. Funguje tak, že prochází webové stránky a ukládá si informace o nich do databáze.

Když uživatel zadá dotaz do vyhledávače, ten prohledá svou databázi a zobrazí uživateli seznam relevantních stránek. Pořadí stránek v seznamu se řídí algoritmy, které zohledňují různé faktory, jako je relevantnost obsahu, popularita stránky a důvěryhodnost webu.

 

Nejznámější vyhledávače

Mezi nejznámější vyhledávače na světě patří:

  • Google: Největší a nejpoužívanější vyhledávač na světě. Nabízí širokou škálu funkcí a nástrojů, včetně vyhledávání obrázků, videí, map a dalších.
  • Bing: Druhý nejpoužívanější vyhledávač na světě. Je vyvíjen společností Microsoft a nabízí podobné funkce jako Google.
  • Yahoo: Další populární vyhledávač, který nabízí také e-mailové služby, zpravodajství a další.
  • DuckDuckGo: Vyhledávač, který se zaměřuje na ochranu soukromí uživatelů. Nesleduje uživatele a nesdílí jejich data s inzerenty.
  • Seznam: Nejpopulárnější vyhledávač v České republice. Nabízí vyhledávání v češtině a slovenštině a také další služby, jako je e-mail, mapy a zpravodajství.

 

Jaké služby nabízíme?

 

Zdroje článku:

What is browser? [online]. [cit. 01. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.techtarget.com/whatis/definition/browser

Web browser - Wikipedia [online]. [cit. 01. 12. 2023]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Web_browser

Zpět do obchodu