Co je to B2B agentura?

B2B agentura je společnost, která poskytuje řadu služeb a řešení pro podnikání mezi firmami (Business-to-Business, zkráceně B2B). Tyto agentury se specializují na pomoc firmám v oblastech jako marketing, obchodní strategie, PR, technologie, a další.

 

Jak se liší od B2C agentury?

B2B agentura se liší od B2C agentury, která se zaměřuje na podporu firemních produktů nebo služeb u zákazníků. Marketingové aktivity B2C hledají způsoby, jak uspokojit potřeby a zájmy jednotlivců, kteří činí osobní nákupní rozhodnutí pro svůj každodenní život.

Naopak, marketingové aktivity B2B se zaměřují na služby určené profesionálním nákupčím v rámci jiné firmy, jako jsou například nákupčí, klíčoví strážci nebo vyšší management.

B2B agentura se tak snaží oslovit a přesvědčit cílovou skupinu, která je obvykle méně emocionální a více racionální, analytická a orientovaná na hodnotu.

Musí být schopná prezentovat své klienty jako důvěryhodné, spolehlivé a odborné partnery, kteří nabízejí řešení, která usnadňují jejich podnikání, zvyšují jejich efektivitu, snižují jejich náklady, nebo jim poskytují konkurenční výhodu.

 

Jaké služby nabízíme?

 

Zdroje článku:

B2C: How Business-to-Consumer Sales Works, 5 Types and Examples [online]. [cit. 04. 02. 2024]. Dostupné z: https://www.investopedia.com/terms/b/btoc.asp

What is B2C Marketing?: Definition, Challenges & Tips | Emarsys [online]. [cit. 04. 02. 2024]. Dostupné z: https://emarsys.com/learn/blog/what-is-b2c-marketing/

 

 

Zpět do obchodu