Co je to WYSIWYG editor?

WYSIWYG (What You See Is What You Get) editor je software nebo aplikace, která uživatelům umožňuje pracovat s textem a grafickými elementy tak, jak se budou zobrazovat ve finální podobě, typicky po publikování na webu, v tisku nebo v jiném digitálním médiu.

Tento typ editoru je navržen tak, aby odstranil potřebu ručního psaní kódu nebo pracování s abstraktními kódovými strukturami, čímž zjednodušuje proces tvorby obsahu pro uživatele bez hlubokých technických znalostí.

 

Vlastnosti WYSIWYG editorů

  • Vizuální interaktivita: Uživatelé mohou přímo manipulovat s grafickými a textovými elementy na obrazovce, vkládat obrázky, měnit fonty, barvy textu a provádět další vizuální úpravy bez nutnosti psaní nebo úprav kódu.
  • Okamžitá zpětná vazba: Jakékoli změny provedené v editoru jsou okamžitě viditelné, což uživatelům umožňuje ihned vidět, jak bude finální produkt vypadat.
  • Snadné ovládání: WYSIWYG editory jsou navrženy s důrazem na intuitivnost a jednoduchost ovládání, což umožňuje rychlé začlenění do pracovního procesu i pro méně technicky zdatné uživatele.

 

Kde se používá?

  1. Webové stránky a blogy
  2. E-mailový marketing
  3. Software pro desktop publishing
  4. Vývojová prostředí

 

Naše služby:

 

Zdroje článku:

What is WYSIWYG? [online]. [cit. 27. 03. 2024]. Dostupné z: https://www.techtarget.com/whatis/definition/WYSIWYG-what-you-see-is-what-you-get

What is a wysiwg-editor? [online]. [cit. 27. 03. 2024]. Dostupné z: https://www.howtogeek.com/752396/what-is-a-wysiwyg-editor/

 

Zpět do obchodu