Co je Affiliate link?

Affiliate link je "speciální odkaz", který směřuje na webovou stránku nebo produkt nějaké firmy, a zároveň identifikuje osobu, která odkaz vytvořila nebo sdílela.

Tato osoba se nazývá affiliate partner nebo affiliate marketer, a jejím cílem je propagovat danou firmu nebo produkt a získat provizi z každého prodeje nebo akce, kterou provede návštěvník, který přišel přes affiliate link.

V podstatě se jedná o formu internetového marketingu, která funguje na principu spolupráce mezi firmou (inzerentem) a jejími partnery (affiliates), kteří jí pomáhají zvyšovat prodeje, návštěvnost, značkové povědomí nebo jiné cíle.

Affiliate marketing je výhodný pro obě strany, protože firma platí pouze za výsledky, a partner má možnost vydělat peníze z doporučování produktů nebo služeb, které se týkají jeho webu, blogu, sociální sítě nebo jiného kanálu.

Skládá z domény firmy a nějakých sledovacích parametrů, které umožňují identifikovat konkrétního partnera a měřit jeho výkon.

 

Jaké jsou nejznámější české Affiliate programy?

  1. Dognet.cz
  2. eHub.cz
  3. Affilbox.com
  4. Vivnetworks.com
  5. Affial.com

 

Zdroje článku:

What is Affiliate link? | Cloudflare [online]. [cit. 30. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.techopedia.com/definition/1397/affiliate-link

What are Affiliate Links and How to Use Them Correctly | LiveChat Partners Blog [online]. [cit. 30. 12. 2023]. Dostupné z: https://partners.livechat.com/blog/how-to-use-affiliate-links/

 

Naše služby:

Zpět do obchodu