Co je to PLA inzerát?

PLA inzeráty, což je zkratka pro Product Listing Ads (Reklamy s produktovými informacemi), jsou specifickým typem online reklam, které zobrazují informace o konkrétních produktech přímo ve vyhledávacích enginech jako je Google nebo Seznam. Tyto reklamy jsou zobrazovány, když uživatelé hledají fráze spojené s produkty. PLA inzeráty zobrazují obrázek produktu, název produktu a cenu produktu, což umožňuje uživatelům získat rychlý přehled o produktech, které by je mohly zajímat, přímo ve výsledcích vyhledávání​

Jsou často považovány za velmi efektivní, zejména pro e-shopy, protože poskytují uživatelům relevantní informace o produktech, které hledají, a vedou je přímo na stránku, kde mohou produkt zakoupit​.

Dále, podle jednoho zdroje, PLA inzeráty jsou považovány za relativně nový kanál internetového marketingu, který nabízí menší konkurenci ve srovnání s klasickými PPC (pay-per-click) kampaněmi, což může být velkou konkurenční výhodou pro inzerenty, kteří je správně využívají​.

Mohou zobrazovat ve vyhledávacím enginu Google na různých pozicích, až 5 pod hlavními pozicemi nebo až 8 v pravém sloupci nad ostatními reklamami, a mohou být zobrazeny současně s klasickými textovými AdWords reklamami na stejný vyhledávací dotaz​.

Zpět do obchodu