Co je to Mozilla Firefox?

Mozilla Firefox je webový prohlížeč, který je v současné době třetím nejpopulárnějším prohlížečem po Google Chrome a Apple Safari. Byl vyvinut a je udržován neziskovou organizací Mozilla Foundation. Firefox je známý svou otevřeností, bezpečností a respektováním soukromí uživatelů.

Historie

První verze Firefoxu byla vydána v roce 2004 jako alternativa k tehdy dominantnímu Internet Exploreru od společnosti Microsoft. Od té doby prošel Firefox mnoha aktualizacemi a vylepšeními. Mozilla Foundation podporuje otevřený vývoj a komunitní spolupráci, což znamená, že kdokoli se může připojit k vývoji a vylepšování Firefoxu.

Architektura Mozilly

Firefox je napsán především v jazyku C++ a JavaScriptu a je postaven na Gecko engine, který je vysoce kompatibilní a flexibilní renderingový engine. Firefox podporuje mnoho webových standardů, včetně HTML, CSS a JavaScript, a nabízí vysokou míru přizpůsobení prostřednictvím doplňků a témat.

Výkon a kompabilita

Firefox je navržen tak, aby poskytoval rychlý a hladký prohlížecí zážitek. Je kompatibilní s mnoha operačními systémy, včetně Windows, MacOS, Linux, a také nabízí verzi pro mobilní zařízení nazvanou Firefox pro Android a iOS.

Zpět do obchodu