Co je to sandboxeffect?

Sandbox effect je termín používaný k popisu toho, jak Google řadí webové stránky ve svém indexu. Je to hypotetický efekt, který se vztahuje na nové webové stránky, čímž jim brání v umístění ve vrcholných výsledcích vyhledávání pro dotazy související s jejich obsahem, i když mají dostatek kvalitního obsahu a odkazů podporujících vysoké hodnocení.

Google prý nechává nové webové stránky "v pískovišti", dokud nezrají nebo nezískají významný věk, než jim přidělí hodnocení​. Tento jev se také někdy označuje jako "Google sandbox penalty" a je to SEO hypotéza, že nové webové stránky jsou zabraňovány v hodnocení filtrem, ačkoliv jsou dobře optimalizované a mají zpětné odkazy​.

Koncept Google Sandbox je popisován jako nepotvrzený filtr, který brání novým webovým stránkám v dosahování nejvyšších pozic ve výsledcích vyhledávání Google. Můžete si to představit jako zkušební dobu - i když děláte vše správně, vaše stránka nedosáhne slušného hodnocení, dokud tato doba neskončí. Google oficiálně potvrzení existence tohoto filtru neposkytl​.

Zpět do obchodu